04/03/2011
Śnieżek i lód Strawa ducha i kondycha

Wakacje na nartach

Szukasz najlepszego sposobu by sprawić przyjemność swojej rodzinie? Zastanów się nad wyjazdem na narty.

 

Wakacje na nartach

luty 12th, 2007 by admin

 

Szukasz najlepszego sposobu by sprawić przyjemność swojej rodzinie? Zastanów się nad wyjazdem na narty. Wszyscy kochają jazdę na nartach, a jest kilka miejsc, w które szczególnie warto pojechać. Jednym z nich jest Sugarloaf w stanie Main w USA, cała rodzina zapewne będzie uradowana mogąc szusować w tym pięknym miejscu na nartach. Ta kraina w Appalachach ma wspaniałą historie.

 

W 1951 roku powstał to pierwszy szlak narciarski, obecnie jest to jedna z głównych miejsc do jazdy na nartach na w północnych stanach. Trasa jest usytuowana na najwyższej górze w Main i jest raczej przeznaczona dla doświadczonych narciarzy. Inne wspaniałe miejsce, do którego warto pojechać to New Hampshire, jest to znakomite miejsce do nauki jazdy na nartach. Będąc tutaj powinniśmy odwiedzić muzeum narciarstwa, w którym znajdują się eksponaty pokazujące historie tego wspaniałego sportu. Można tu podziwiać narty, ubrania, fotografie i wiele innych przedmiotów dotyczących narciarstwa.

 

Niebieska góra w Ontario w Kanadzie jest rajem dla narciarzy, jest to największy obszar narciarski w tej okolicy. Sześć wyciągów krzesełkowych dowiezie nas na jeden ze stoków, gdy już zjedziemy na dół, będziemy mogli napić się cieplej herbaty w miasteczku1186598_ski_tour.jpg znajdującym się tuż u podnóża góry. Wizyta na Niebieskiej Górze jest wspaniałym doświadczeniem i wielką przyjemnością. Na pewno wszyscy słyszeli o Górze Aspen w Kolorado. W oczach całego świata Aspen zasługuje na miano jednego z najlepszych ośrodków narciarskich w stanach. Jest tu wszystko: szkoły narciarskie, kurort wypoczynkowy, mnóstwo wspaniałych stoków, a przede wszystkim wspaniała atmosfera. W 2002 roku odbyły się tu Igrzyska Olimpijskie. Naprawdę warto tu przyjechać.

 

Współczesne narciarstwo wywodzi się z Norwegii, wynalazł je Sondre Norheim, jest nazywany ojcem narciarstwa. W na początku XIX wieku wymyślono slalom narciarski, ale jak wiemy dzisiaj narciarstwo było powszechną metodą transportu w krajach o zimnym klimacie. Większość ludzi uważa, że narciarstwo od zawszy było formą zabawy, nie jest to jednak prawdą. Kiedyś narty były wykorzystywane jako środek transportu podczas patrolowania granic państw.

 

Obecnie w całej Europie narciarstwo poza szlakami jest niedozwolone, ze względu na bezpieczeństwo. Miłośnicy narciarstwa mówią, że podczas jazdy czują się jak by lecieli, szkoły narciarskie powstają na każdym kroku, aby uczyć podstaw tego wspaniałego sportu. Nauka jazdy na nartach stała się tak powszechna, że obecnie ośrodki 957619_ski_jump.jpgnarciarskie otwarte są cały rok. Narciarstwo rozwija tężyznę fizyczną i ma zbawienny wpływ na zdrowie.

 

Każdy powinien spróbować narciarstwa, chociaż po to, żeby móc je krytykować. Nie znam jednak osoby, która spróbowała i nie pokochała tego sportu.

 

Źródło www.zimowe.org

 

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe

Zobacz również

Adam myśli

Typologia Mężczyzn

Jak rozpoznać, czy nasz kandydat na męża jest tym odpowiednim? Czy nowopoznany fa...

Adam myśli

Całun Miłości

Adam myśli

Przykazania dla rozwodnika

Adam myśli

10 Przykazań dla mężczyzny