05/11/2009
Dla AdamówŁadny KsięciunioAlter Ego Adam myśli

Jak manipulować kobietą

 Sztuka prowadzenia sporów nie należy do najłatwiejszych. Jeśli jednak chcesz się nauczyć manipulować kobietą podczas dyskusji, koniecznie to przeczytaj!

Jak manipulować kobietą 

Sztuka prowadzenia sporów nie należy do najłatwiejszych. Jeśli jednak chcesz się nauczyć manipulować kobietą podczas dyskusji, koniecznie to przeczytaj! 

 

Umiesz manipulować swoją partnerką?

Istnieje sztuka manipulacji, i ma się dobrze, żeby nie rzec, iż coraz lepiej. Nazywa się erystyka i wywodzi się z przekonania, że człowiek jest z gruntu zły. Gdyby było inaczej, to nie starałby się za wszelką cenę dowodzić swoich racji, a jedynie poszukiwałby prawdy. Nie byłby próżny do tego stopnia, żeby wymyśleć erystykę właśnie - czyli sztukę, dzięki której może wygrać prawie każdy spór, postawić na swoim i poczuć dziką satysfakcję, choć jego poglądy daleko odbiegały od prawdy. Chęć zwycięstwa za wszelką cenę jest tak silna, że powstały dziesiątki wariantów prowadzenia sporów.

 

Oto kilka z nich:

Sztuczka retorsjo argumenti

jest iście błyskotliwym wynalazkiem. Polega ona na tym, że ten sam argument, którym posługiwał się przeciwnik stosujemy przeciw niemu. Proste? Oto przykład: "to jeszcze dziecko, trzeba mu pobłażać", kontra: "właśnie dlatego, że to jeszcze dziecko, trzeba je ukarać, żeby nie zakorzeniły mu się złe nawyki".

Doprowadzenie przeciwnika do złości ?835944_lovers.jpg

 

Jak rozmawiać z kobietami

Zdobyłeś już punkty za pierwsze wrażenie. Jednak do celu jeszcze droga daleka i czymś ten czas trzeba wypełnić. Rozmowa to okazja do zdobycia kolejnych plusów albo do całkowitego schrzanienia sprawy. daje też całkiem dobre wyniki, bowiem rozjuszony rozmówca nie jest w stanie prawidłowo rozumować i gubi się we własnych sprzecznych wypowiedziach. Można danego delikwenta wyprowadzić z równowagi bezczelnym zachowaniem lub nieuzasadnionymi i niesprawiedliwymi oskarżeniami.

 

Wykorzystaj jej autorytety

Sposób, dzięki któremu nie musimy niczego uzasadniać, wystarczy powołać się na autorytety (najlepiej odpowiadające przekonaniom przeciwnika). Warto jednak pamiętać, że im bardziej ograniczone są wiadomości rozmówcy, tym więcej posiada on autorytetów, natomiast jeśli jest na wysokim poziomie intelektualnym, ma ich bardzo mało lub 987908_boy_girl_silhouete.jpgnie ma wcale.

 

Odstraszenia przeciwnika

od swojej teorii dzięki działaniu na wolę, a nie na intelekt. Polega ona na tym, że dajemy do zrozumienia rozmówcy, iż jeśli jego zdanie zwycięży, zaszkodzi jego własnym interesom. Wówczas odrzuci ją tak szybko jak tylko to możliwe. Przykład: duchowny broni jakiegoś filozoficznego dogmatu - wystarczy tylko zwrócić uwagę, że jego wypowiedź godzi bezpośrednio w jakiś podstawowy dogmat kościoła i spór jest wygrany... Powodzenia!!!

 

http://facet.interia.pl/

Zobacz również

Bobo, Gołowąs, Infant

Urlopy Ojcowskie

W życie weszły przepisy kodeksu pracy o dodatkowym fakultatywnym urlopie macierzyńskim. No...

Bobo, Gołowąs, Infant

Sposób na uparte dziecko

Bobo, Gołowąs, Infant

Uwaga na słowa

Bobo, Gołowąs, Infant

Trudy wychowawcze

Zobacz również

Chłop w chacie

Uwaga na skarpetki

Eksperci z zakresu psychologii seksualnej radzą kobietom zwrócić uwagę na kolor ska...

Chłop w chacie

Garnitur

Chłop w chacie

Frak

Chłop w chacie

Smoking