20/02/2009
Bez z ciemyDziad i babaAlter Ego Amor i Wenus

Mężczyzna contra kobieta

 

Kobieta przygotowująca obiad w oczekiwaniu na powrót męża z pracy to stary stereotyp, który nadal pokutuje w naszych domach. Mąż wchodzi do domu, zagląda do kuchni, pyta o obiad

"MĘŻCZYZNA CONTRA KOBIETA"

 

Kobieta przygotowująca obiad w oczekiwaniu na powrót męża z pracy to stary stereotyp, który nadal pokutuje w naszych domach. Mąż wchodzi do domu, zagląda do kuchni, pyta o obiad, by następnie rozsiąść się wygodnie w fotelu przed telewizorem.

 

Na tym kończy się ich kontakt w ciągu dnia. Ewentualnie wieczorem spotkają się w łóżku na jakimś seksie małżeńskim tuż przed snem, po którym oboje zasypiają odwróceni do siebie plecami. I tak, dzień po dniu.

 

Mężczyznę i kobietę wiele różni. Różnice te wynikają z genów, wychowania, hormonów, cech przypisywanych płci, temperamentów. Wszystko to wpływa na sposoby reagowania i odbierania informacji.

 

Mózg mężczyzny ma bardziej podzielone funkcje. Lewa półkula odpowiedzialna jest za funkcje językowe a prawa - przestrzenne. Właśnie ta wyobraźnia przestrzenna jest rozwinięta o wiele lepiej niż u kobiet. Dzięki temu mężczyźni mają większą zdolność do wizualizacji przedmiotów, strategii, matematyki. Łatwiej do nich docierają bodźce fizyczne i postrzeganie otoczenia, martwych rzeczy.

 

U kobiet umiejętności przestrzenne i językowe umieszczone są w obu półkulach i przepływ informacji miedzy nimi jest lepszy. Dzięki temu też, posiadają większą wrażliwość emocjonalną, skupiają się na relacjach i ludziach. W każdym przekazie odnajdują treść emocjonalną.

 

Co do sfery seksualnej, kobiety mają skłonność do wkładania we wszystko emocji, dlatego potrzebują całej otoczki dotyczącej seksu: czułości, bliskości, ciepłych słów i gestów. Mężczyźnie może być brak po prostu...seksu.

 

Mężczyzna nie ma potrzeby wyrażania uczuć, seks traktuje bezosobowo. W przeciwieństwie do kobiety, która może być zazdrosna nawet o sceny erotyczne oglądane przez mężczyznę.

 

Kobiety pragną potwierdzania uczuć, czułych słów, mężczyznom wystarcza, że raz zapewnili o swoich uczuciach, na przykład podczas ceremonii ślubu... Rodzi to oczywiście wiele problemów, gdy żona pyta po raz kolejny: kochasz mnie? A mąż odpowiada niezmiennie: przecież wiesz...

 

To, co dla niego jest oczywiste, kobieta wciąż szuka na to potwierdzeń.

 

Zobacz również

Eskulap - Temida

Hipochondria

"Hipochondria jest to, zgodnie z definicją, chorobliwa, przesadna troskliwość o ...

Eskulap - Temida

Niepełno sprawni stracą pracę bo ...pracują

Eskulap - Temida

Nie lekceważ grypy

Eskulap - Temida

Stres - Twój przyjaciel czy wróg?

Zobacz również

Amor i Wenus

Dorosłe dzieci rozwodników

W Polsce co roku rozwodzi się około 70 tys. małżeństw. I nie zdają sobie sprawy z teg...

Amor i Wenus

Facet to świnia

Amor i Wenus

Material GIRL

Amor i Wenus

Samotna mama, a nowy tata twojego dziecka