30/03/2009
Raz, Dwa, Trzy Kolejny/a Amor i Wenus

Ponowne związki

Jaki wpływ mają randki, przyjaźnie i ponowne związki na nasze dzieci i nas samych? Jak powinniśmy się zachowywać w takich okolicznościach, rozważymy jakie trudności nas napotkają, jakie miej

 

  "PONOWNE ZWIĄZKI"

 

Jaki wpływ mają randki, przyjaźnie i ponowne związki na nasze dzieci i nas samych? Jak powinniśmy się zachowywać w takich okolicznościach, rozważymy jakie trudności nas napotkają, jakie miejsca wybierać, jak się ubierać, zachowywać, o czym dyskutować, jakich tematów unikać, czego się wystrzegać? Czy jest możliwe stworzenie nowego, trwałego związku po rozwodzie? Na co zwracać uwagę w doborze partnera, jego zachowaniu, co i jak robić by było dobrze.

 

Jaki to ma wpływ na nasze otoczenie, rodzinę, dzieci, ex połowę, z jakimi problemami możemy się napotkać, jak je zażegnywać, rozwiązywać.

 

Któż z nas nie marzył o stworzeniu i utrzymaniu doskonałego związku? A  jeśli jesteśmy w związku, który przynosi zamieszanie i nieustannie się zmienia, co wówczas począć? Jak radzić sobie ze stratą i bólem w związkach?

Często wydaje się, że po nieudanym związku nie będziemy już umieli stworzyć intymnych relacji. A przecież nie musi tak być.

 

Należy na powrót nabrać pewności siebie, zaufania do kobiet, wyzbyć się złych nawyków, pozbyć podejrzliwości wobec siebie, zbliżyć do siebie  dzieci, rodzinę.

Ludzie są istotami społecznymi, potrzebują siebie nawzajem nie tylko dla bezpieczeństwa i do prokreacji ale również, by wzbogacać swój świat emocjonalny.

 

Pamiętajmy, że powinniśmy umieć rozróżniać uczucia i poszeregować wedle niej ludzi. Można to zrobić na cztery kategorie mianowicie:

1. znajomi, znajome

2. koleżanki, koledzy

3. przyjaciele, przyjaciółki

4. ukochane, ukochani, rodzina

 

Wszystkie te typy uwzględniają, w jakim stopniu jesteśmy z tymi ludźmi zżyci, jakimi darzymy ich uczuciami, i w jakim stopniu można powierzyć im nasze myśli, problemy, na jakie tematy możemy rozmawiać.

 

"Związki"

 

Związki w naszym życiu są okazją do dzielenia się, tym kim jesteśmy, ale nie róbmy z bliskich emocjonalnej ubikacji! Higiena osobista jest standardem, lecz higiena emocjonalna ? przyszłością, dzielmy się tym najlepszym, tym, co w nas dobre.

Jakość  życia zależy od osób, jakie spotykamy i którym poświęcamy czas! Im większa emocjonalna więź ? tym bardziej zbliżona karma, życiowe osiągnięcia. Stare wschodnie porzekadło mówi: ?powiedz, kto jest Twoim przyjacielem ? powiem kim jesteś?.

Jeśli czujemy, że musimy odmienić partnera, manipulować nim, oznacza to że związek jest poddawany próbie. Kiedy zmuszamy kogoś do zmiany, to oświadczamy mu, że jesteśmy przekonani, iż nigdy nie dostajemy tego czego pragniemy, lub osoba z którą jesteśmy nie jest nam wstanie tego dać, choć ona robi wszystko by tak było.978413_wedding_colection.jpg

Nawet jeśli zmiany nastąpią, to na krótki okres, a związek nie będzie już zrównoważony i spójny. Wcześniej czy później, osoba zmuszana do działania wbrew swej woli, będzie musiała odejść, choć tego nie chce, gdyż związek ten nie odzwierciedla już jej istoty.

Pamiętajmy, że każdy porusza się naturalnie w doskonałym dla siebie rytmie i czasie.

Wszystkie związki tworzone w poczuciu spójności niezwykle podnoszą nas na duchu, związki mają dążyć do rozwoju nas, a jeśli ograniczają, powoduje to, że powstrzymujemy się, zadajmy sobie pytanie: co ja robię w tym związku? Przestajemy umieć się porozumieć ze sobą, nie możemy dojść do zgody.

Zadaniem związku zawsze jest zrozumienie siebie i bycie samowystarczalną, naturalną istotą, jaką już jesteśmy.

 

"RANDKI"

 

Randka - bardzo miłe sympatyczne spotkanie z kobietą, innymi słowy jest to pole bitwy: albo jesteśmy wygrani lub przegrani, wszystko jest zależne od tego, jak się do tego zabierzemy.

Pamiętajmy, że kobiety to estetki, lubią gdy jesteśmy zadbani, winniśmy iść na takie spotkanie ubrani stosownie i elegancko, bez zarostu chyba że takowy nosimy.

Dobrze jest kupić kwiaty na przywitanie, zachowujmy się szarmancko, jeżeli spotkanie jest w lokalu.

Pamiętajmy, że w dyskusji powinny brać obie strony, starajmy się dyskutować na różnorakie tematy, odpowiadajmy szczerze i dokładnie tak, by nie pozostawiać możliwości domysłu, słuchajmy wypowiedzi.

 

"PRZYJAŹŃ"

 

Przyjaciele - to szczególna grupa ludzi,  z jakimi jesteśmy bardzo blisko, są naszym oparciem w ciężkich chwilach, z nimi możemy rozmawiać na tematy bardzo nam ciążące, możemy powierzyć im nasze sekretne myśli z jakich nie zwierzamy się rodzinie, bliskim, oni to działają jak psychoterapeuci, słuchają i pomagają wyjść z opresji lub wskażą jedną z dróg wyjścia.  Taką osobą, przyjacielem może stać się dla mężczyzny kobieta.

A czy jest możliwe zaistnienie przyjaźni między kobietą a mężczyzną? Owszem, jak najbardziej. Tylko, że muszą chcieć tego obie strony, oraz musi być jasno powiedziane o co chodzi, że nic innego nie wchodzi w rachubę, by nie robić sobie nawzajem płonnych nadziei. Takie przedstawienie sprawy pomoże nam w zbudowaniu bardzo dobrej, szczerej przyjaźni.

 

Pamiętajmy, że  jedna i druga strona ma uczucia, które można zranić.

 

Chociaż mężczyźni tak swych uczuć nie okazują jak kobiety, jednak są wyjątki posiadający bardzo wrażliwą naturę, wtedy może naprawdę zaistnieć bardzo trwała przyjaźń.

 

To nam mężczyznom, bardzo pomaga w relacjach między ludzkich, kobiety są bardziej rezolutne, lepiej potrafią wyczuć zło, zwrócą uwagę na problem, podpowiedzą jak postąpić.

 

Zobacz również

Eskulap - Temida

Hipochondria

"Hipochondria jest to, zgodnie z definicją, chorobliwa, przesadna troskliwość o ...

Eskulap - Temida

Niepełno sprawni stracą pracę bo ...pracują

Eskulap - Temida

Nie lekceważ grypy

Eskulap - Temida

Stres - Twój przyjaciel czy wróg?

Zobacz również

Bobo, Gołowąs, Infant

Urlopy Ojcowskie

W życie weszły przepisy kodeksu pracy o dodatkowym fakultatywnym urlopie macierzyńskim. No...

Bobo, Gołowąs, Infant

Sposób na uparte dziecko

Bobo, Gołowąs, Infant

Uwaga na słowa

Bobo, Gołowąs, Infant

Trudy wychowawcze