23/07/2010
Dla AdamówKurowanie sięŁadny Księciunio Adam myśli

Bądz aktywny każdego dnia

Aktywny styl życia zawsze jest modny. Nie trzeba jednak zamęczać się ćwiczeniami na siłowni, by go prowadzić. Czasem wystarczy odrobina dobrych chęci.

 

 

BĄDŹ AKTYWNY KAŻDEGO DNIA

 

Aktywny styl życia zawsze jest modny. Nie trzeba jednak zamęczać się ćwiczeniami na siłowni, by go prowadzić. Czasem wystarczy odrobina dobrych chęci.

 

Warto zacząć już od rana. Aby organizm mógł si ę zregenerować w nocy potrzebny mu jest spokojny, ośmiogodzinny sen. I najważniejsze: samodzielna pobudka o stałej porze, bez denerwującego dźwięku budzika i westchnienia: znowu... Lepiej przecież pomyśleć: ?nareszcie mamy nowy dzień!" Ta pierwsza pozytywna myśl pozwoli nam lepiej przetrwać czekające nas obowiązki.

 

Poranna rozgrzewka:

Zaraz po przebudzeniu spróbuj wykonać kilka prostych ćwiczeń. Najlepiej zacząć od rozgrzewki, aby pobudzić krążenie krwi, stopniowo można przejść do bardziej dynamicznych ruchów. Jeśli to pomoże, włącz muzykę. Wystarczy 10 minut gimnastyki aby postawić Cię na nogi.674340_powerrrr.jpg

 

Śniadanie:

To oczywiście najważniejszy posiłek w ciągu dnia, pozwalający dać nam energię na pierwsze godziny dnia. Sama kawa nie wystarczy, należy koniecznie zjeść coś pożywnego. Nie wykręcaj sie brakiem apetytu, następnym razem nie objadaj sie przed snem, wtedy rano żołądek nie będzie sie buntował.

 

Łazienka:

Na przebudzenie i poprawę krążenia krwi dobrze robi szybki chłodny prysznic i wytarcie energicznie ciała do sucha.

 

Praca:

Będąc w pracy staraj się nie spieszyć, wykonuj swoje zadania spokojnie i dokładnie, a przede wszystkim znajdź czas na przerwę i posiłek, który zjesz bez pośpiechu. Staraj się też poruszać, aby nie siedzieć nieruchomo przy biurku przez całą dniówkę.

 

Powrót:

Wracając z pracy postaraj się wykorzystać ten czas na spacer.

 

297481_eat_12.jpgKolacja:

Postaraj sie, aby ostatni posiłek nie był jedzony zbyt późno, nie pij też napojów energetycznych ani tych zawierających kofeinę. Najlepsze przed snem są herbaty ziołowe, te z dodatkiem melisy dodatkowo pomogą się uspokoić.

 

Wieczorem postaraj się zrelaksować aromatyczną kąpielą, czytaniem dobrej książki. Przed snem nie zapomnij przewietrzyć sypialni. Połóż się do łóżka zrelaksowany i spokojny.

 

Czas wolny od pracy i obowiązków domowych staraj się spędzać aktywnie na świeżym powietrzu. Nie chodzi tu o karkołomne wycieczki. Czasem wystarczy spacer po parku. Aktywność fizyczna poprawia kondycję umysłową, lepiej nam się myśli i analizuje problemy, lepiej się śpi i pracuje.

 

Zobacz również

Amor i Wenus

Dorosłe dzieci rozwodników

W Polsce co roku rozwodzi się około 70 tys. małżeństw. I nie zdają sobie sprawy z teg...

Amor i Wenus

Facet to świnia

Amor i Wenus

Material GIRL

Amor i Wenus

Samotna mama, a nowy tata twojego dziecka

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe