31/05/2009
Vox PopuliDziad i babaRaz, Dwa, Trzy Kolejny/a Amor i Wenus

Zdrada

Nakrycie ukochanej osoby na zdradzie jest wielkim wstrząsem dla każdego, kto miał przykrą okazję tego doświadczyć. Ten, komu przyprawiono ?rogi" może się załamać.

 

ZDRADA

 

Nakrycie ukochanej osoby na zdradzie jest wielkim wstrząsem dla każdego, kto miał przykrą okazję tego doświadczyć. Ten, komu przyprawiono ?rogi" może się załamać. W końcu zdrada jest ciosem poniżej pasa, kiedy to legnie w gruzach cała miłość i zaufanie do drugiej osoby.

 

Doświadczenie zdrady sprawia, że krew zaczyna buzować, a człowiek przestaje logicznie myśleć i pozwala ponieść się emocjom, których skutków może potem żałować.

 

Zdrada jest przykrym doświadczeniem. Boli. Nawet gdy dotyczy krótkiego związku. Boli, gdy zachodzi w małżeństwie z długoletnim stażem. Wtedy trudniej podjąć ostateczne kroki, trudniej się rozstać, gdyż dwoje ludzi łączy bardzo wiele. Nie tylko sakrament, mieszkanie i inne dobra materialne, ale także wspólne przeżycia, wspomnienia, uczucie.

293045_1__acts_-_beautiful_woman.jpg

Czy zdradę można wybaczyć? Mężczyznom chyba znacznie trudniej odnowić zaufanie, uwierzyć, że można podarować kobiecie drugą szansę. Wybacza się zwykle w imię wyższych celów: dla dobra dzieci, trwałości małżeństwa. Ale trzeba mieć pewność, że zdrada była tylko jednorazowym wybrykiem, i że więcej się już nie powtórzy.


Z drugiej strony, raz nadwyrężone zaufanie już nigdy nie będzie takie samo. Pojawiła się na nim skaza, która może przemienić się z czasem w bliznę, która może krwawić. Zdrada kobiety jest ujmą na honorze mężczyzny, bo oto okazuje się, że nie zapewnia jej wszystkiego, nie daje satysfakcji w łóżku. Wydaje się, że cały świat z niego kpi, koledzy mają go za naiwniaka i rogacza. Nawet, jeśli zdecydował się przebaczyć, zapomnieć będzie mu trudno.

 

Po zdradzie powoli życie zaczyna wracać do normy. Żona staje się bardziej uległa, stara się dogodzić mężowi, nie chce go drażnić, stara się być dla niego milsza, lepsza. Sama sobie wyznacza karę. Może się tak zdarzyć, ale nie zawsze musi. Czasem jedna zdrada pociąga za sobą kolejne. Aż nie sposób przerwać tego okrutnego ciągu.

 

Dopóki sami nie doświadczymy zdrady, łatwo nam sądzić innych. Dopiero doświadczenie zdrady sprawia, że czujemy się tak, jakby walił nam się na głowę cały świat.

 

Zobacz również

Amor i Wenus

Dorosłe dzieci rozwodników

W Polsce co roku rozwodzi się około 70 tys. małżeństw. I nie zdają sobie sprawy z teg...

Amor i Wenus

Facet to świnia

Amor i Wenus

Material GIRL

Amor i Wenus

Samotna mama, a nowy tata twojego dziecka

Zobacz również

Eskulap - Temida

Hipochondria

"Hipochondria jest to, zgodnie z definicją, chorobliwa, przesadna troskliwość o ...

Eskulap - Temida

Niepełno sprawni stracą pracę bo ...pracują

Eskulap - Temida

Nie lekceważ grypy

Eskulap - Temida

Stres - Twój przyjaciel czy wróg?