07/11/2009
Bez z ciemyDziad i babaRaz, Dwa, Trzy Kolejny/aPsyche Amor i Wenus

Zadbaj o kontakt rozwiedzionych z dziećmi

Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłosił w trakcie debaty PiS. Za odrzuceniem projektu opowiedziało się w czwartek 149 posłów, przeciw

 

Zadbaj o kontakt rozwiedzionych z dziećmi ?

 

 

Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłosił w trakcie debaty PiS. Za odrzuceniem projektu opowiedziało się w czwartek 149 posłów, przeciw - 269, wstrzymała się 1 osoba.

Komisyjny projekt - jak podkreślają jego autorzy - ma wprowadzić do polskiego systemu prawnego narzędzia, przy pomocy których sądy opiekuńcze będą mogły wyegzekwować kontakt obojga rodziców z dzieckiem. Chodzi o sytuacje, gdy w przypadku rozwodu sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej i kontaktach rodziców z dzieckiem, a jedno z nich, u którego dziecko zamieszkuje, te relacje uniemożliwia bądź utrudnia.

Regulacja, jak czytamy w uzasadnieniu, ma umożliwić zlecenie przez sąd opiekuńczy kuratorowi sądowemu przymusowe wyegzekwowanie kontaktów dziecka z rodzicem.

W standardowych sytuacjach powinno to polegać na umówieniu spotkania i stawieniu się na nim kuratora w celu sprawdzenia czy faktycznie od niego doszło. W ekstremalnych przypadkach na żądanie kuratora sądowego policja będzie obowiązana do udzielenia mu pomocy przy czynnościach związanych z wyegzekwowaniem kontaktów rodzica z dzieckiem.

 

Pochodzenie tekstu WP.pl

 

Zobacz również

Adam myśli

Typologia Mężczyzn

Jak rozpoznać, czy nasz kandydat na męża jest tym odpowiednim? Czy nowopoznany fa...

Adam myśli

Całun Miłości

Adam myśli

Przykazania dla rozwodnika

Adam myśli

10 Przykazań dla mężczyzny

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe