07/11/2009
Kurowanie się Eskulap - Temida

Wyluzuj się

Dzisiejsze czasy serwują nam rosnącą prędkość we wszystkich niemalże dziedzinach życia. Nie ma już miejsca na kontemplację, wypoczynek, leniuchowanie, czy spokojne zastanawianie się nad s

 

"WYLUZUJ SIĘ"

 

Dzisiejsze czasy serwują nam rosnącą prędkość we wszystkich niemalże dziedzinach życia. Nie ma już miejsca na kontemplację, wypoczynek, leniuchowanie, czy spokojne zastanawianie się nad sensem tego, co nas otacza. Trzeba pędzić, nadążać, być na czasie. Wszystko to jest potwornie męczące na dłuższą metę.

 

Większość sygnałów, które do nas docierają nie ma wydźwięku pozytywnego. Na co dzień jesteśmy zasypywani informacjami o rozbojach, wojnach, katastrofach, wypadkach, a wreszcie kryzysie, który nawiasem mówiąc, jest bardziej medialnym tematem niż rzeczywistością.

 

Wszystkie te czynniki powodują zaburzenie naszej równowagi wewnętrznej. Dochodzą do tego problemy osobiste, zdrowotne, problemy z pracą lub w pracy. Tak powstaje stres, który z czasem się nasila, dając o sobie znać w postaci zmęczenia i szeregu schorzeń.

 

Stres wpływa na osłabienie odporności i zwiększenie podatności na zachorowania. Nowotwory, miażdżyca, dolegliwości serca, przewodu pokarmowego i oczywiście przypadłości układu nerwowego takie jak: nerwice, depresja, zaburzenia funkcji seksualnych to jedynie przykłady chorób związanych z przedłużającym się, wzmożonym napięciem nerwowym.1124799_eyes.jpg

 

Wiadomo, że chorobom lepiej zapobiegać, aniżeli je leczyć. Czy nie warto zatem pomyśleć o ograniczeniu występowania sytuacji stresowych w naszym życiu?

 

Okazuje się, że kilka prostych czynności może nam pomóc w odzyskaniu równowagi psychicznej.

 

Zacząć należy od zdrowej, zbilansowanej diety, która dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych, by nasz organizm miał siłę stawić czoło codziennym trudnościom. Warto zwiększyć ilość wypijanej dziennie wody, a zmniejszyć kawy i herbaty.

 

Ważnym elementem walki ze stresem jest wypoczynek, a przede wszystkim spokojny sen, który naładuje nam baterie na cały pracowity dzień.

 

Będąc w pracy należy zwracać uwagę na sposób wykonywania obowiązków, powinniśmy dzielić nasze zadania na etapy, które należy po kolei i systematycznie wykonywać, unikając chaosu i niepotrzebnego bałaganu wokół siebie. Właściwa organizacja pracy to połowa sukcesu. Praca nie powinna nam się kojarzyć z niczym negatywnym. Przeciwnie, powinna przynosić satysfakcję.

 

Warto także zadbać o aktywne spędzanie wolnego czasu, ale nie na morderczych zakupach czy sprzątaniu. Raczej powinniśmy starać się rozwijać nasze zainteresowania, a nie ciągle tłumaczyć się przed sobą, że nie mamy na nic czasu.

12342756895dngs4.jpg

A przede wszystkim, spróbujmy potraktować rzeczywistość z dystansem, trzymać na odległość kłopoty dnia codziennego i rozwiązywać problemy spokojnie, na chłodno, bez niepotrzebnych emocji.

 

Spokój, to wszystko czego nam potrzeba, by walczyć ze stresem. A poza tym: bądźmy dla siebie mili i serdeczni. Nie traktujmy się jak wrogów. W każdym można dostrzec coś miłego.

 

Zobacz również

Amor i Wenus

Dorosłe dzieci rozwodników

W Polsce co roku rozwodzi się około 70 tys. małżeństw. I nie zdają sobie sprawy z teg...

Amor i Wenus

Facet to świnia

Amor i Wenus

Material GIRL

Amor i Wenus

Samotna mama, a nowy tata twojego dziecka

Zobacz również

Chłop w chacie

Uwaga na skarpetki

Eksperci z zakresu psychologii seksualnej radzą kobietom zwrócić uwagę na kolor ska...

Chłop w chacie

Garnitur

Chłop w chacie

Frak

Chłop w chacie

Smoking