05/06/2009
ARS AmandiDziad i babaAlter Ego Amor i Wenus

Ty należysz do mnie

Wciąż trwają spory, czy ludzie są stworzeniami monogamicznymi z natury, czy też wolą raczej poligamiczne związki. Nasza ludzka natura jest na tyle skomplikowana, że nie da się udzielić jednej zdecydowanej odpowiedzi.</s

 

TY NALEŻYSZ DO MNIE

 

Wciąż trwają spory, czy ludzie są stworzeniami monogamicznymi z natury, czy też wolą raczej poligamiczne związki. Nasza ludzka natura jest na tyle skomplikowana, że nie da się udzielić jednej zdecydowanej odpowiedzi.

 

Człowiek zakochany jest przekonany, że obiekt jego uczuć należy całkowicie do niego, a z drugiej strony - kochając drugiego człowieka, odczuwamy naturalną potrzebę przynależności do niego: ona do niego, a on do niej, bezwarunkowo i na zawsze.

 

Mimo to, często ludzie zachowują się jak poligamiści: prowadzą podwójne życia, zdradzają, a niektórzy nawet jawnie deklarują, iż pragną żyć w wolnych związkach. Akceptują swobodę seksualną partnera, a seks spełnia bardziej rolę rozrywki, zaspakajania żądz.987908_boy_girl_silhouete.jpg

 

Ale jak jest naprawdę z tą akceptacja i przynależnością? Dla niektórych zdrada jest czymś naturalnym, czymś co łatwo można usprawiedliwić, bez szkody dla trwałości związku. Partnerzy przyznają jednak, że wolą nie znać szczegółów zdrad, nie chcą wiedzieć, z kim są zdradzani, odsuwają tą wiedzę jak najdalej od siebie, by w ten sposób zaoszczędzić sobie cierpienia.

 

Człowiek w momencie gdy się zakocha, odczuwa potrzebę całkowitej przynależności do drugiej osoby.

Tyczy się to nie tylko sfery uczuć, ale też bliskości jaką daje seks.Każdy z nas ma potrzeby, które musi zaspakajać by żyć.

 

Seks, pożądanie - są to pragnienia, pragnienia które dają wielką przyjemność, lecz zarazem trudniej je kontrolować.

Łatwiej i wygodniej nam poddawać się woli instynktu, zaspokajając pragnienia, szukając wytłumaczenia i dorabiając ideologie, a trudniej, żyć w jakichś przyjętych ramach i kierować sie rozumem.

 

Zobacz również

Amor i Wenus

Dorosłe dzieci rozwodników

W Polsce co roku rozwodzi się około 70 tys. małżeństw. I nie zdają sobie sprawy z teg...

Amor i Wenus

Facet to świnia

Amor i Wenus

Material GIRL

Amor i Wenus

Samotna mama, a nowy tata twojego dziecka

Zobacz również

Adam myśli

Typologia Mężczyzn

Jak rozpoznać, czy nasz kandydat na męża jest tym odpowiednim? Czy nowopoznany fa...

Adam myśli

Całun Miłości

Adam myśli

Przykazania dla rozwodnika

Adam myśli

10 Przykazań dla mężczyzny