06/03/2009
Bez z ciemyHobby Amor i Wenus

Sposoby na czas wolny w domu

Czekanie na spokojny relaks w zaciszu domowym jest pewnie elementem codziennego życia w pracy każdego z nas.

 

"SPOSOBY NA CZAS WOLNY W DOMU"

 

Czekanie na spokojny relaks w zaciszu domowym jest pewnie elementem codziennego życia w pracy każdego z nas. Z utęsknieniem czekamy, by wreszcie być w domu, a gdy tam już jesteśmy zaczynamy odczuwać nudę...

 

Warto zatem poznać kilka niezawodnych sposobów na efektywny relaks w domu.

 

Pierwszy z nich to relaks. Zrelaksować można się stosując kilka technik. Takich jak na przykład ćwiczenia oddechowe, które pozwalają się odprężyć, uregulować bicie serca i uczą koncentracji. W tym celu należy usiąść wygodnie i skupić się na miarowym oddychaniu, licząc w myślach do pięciu wdychając powietrze, zatrzymując oddech policzyć do trzech, a następnie wypuścić powietrze licząc do siedmiu. Całość należy powtórzyć kilkanaście razy.

 

W relaksacji pomaga słuchanie spokojnej muzyki, także tej relaksacyjnej, wyobrażając sobie szum lasu, wody, śpiew ptaków, dziką przyrodę.

Kolejny sposób to oddanie się swojej pasji, pielęgnowanie zainteresowań, robienie tego, co naprawdę się lubi.

 

W wolnym czasie można się także zająć upiększaniem swojego mieszkania. Nie chodzi tu o pracochłonny remont, ale inne ustawienie przedmiotów, kupienie czegoś nowego do domu, co z pewnością poprawi nam nastrój. Można odnowić stare meble, zamienić im miejsca.

 

Można także zająć się udoskonalaniem siebie samego poprzez poprawienie swojego wyglądu za pomocą kąpieli, balsamów, kremów, masaży itd., a także udoskonalić swoje wnętrze ciekawą lekturą. Kiedy robimy coś dla siebie, skupiamy się na sobie i swoich potrzebach, przyjemnościach, wówczas przychodzi do nas błogi spokój.

 

Kolejnym sposobem na spędzanie czasu w domu jest zajęcie się twórczością, czyli pisaniem, malowaniem, tworzeniem czegoś nowego, choćby tylko w sposób amatorski i tylko dla siebie. Sztuka pozwala wyrażać samego siebie.

 

W domu można się gimnastykować, wcale nie trzeba chodzić do siłowni, na pływalnię czy drogi fitness. Wszelkie ćwiczenia można przecież wykonywać w domu, nie stresując się przy tym porównaniami z innymi lepiej ubranymi czy bardziej wysportowanymi. Zacisze domowe daje nam komfort bycia u siebie.

 

Gotowanie nowych, wykwintnych potraw również może być dla niektórych sposobem na relaks. Warto sięgnąć do książki kucharskiej by wyczarować coś zupełnie nowego.

 

Nasze ciało i umysł bywa zmęczone codziennymi obowiązkami, ale szczególnie nasz mózg potrzebuje ćwiczeń, by móc sprawniej funkcjonować. Dobrze mu zrobią zadania logiczne, krzyżówki, wszelkiego rodzaju łamigłówki, które wyćwiczą abstrakcyjne myślenie, a zarazem pozwolą się oderwać od rzeczywistości.

 

Najlepiej jednak, niezależnie od sposobu, przeznaczać wolny czas na swój rozwój. Bezczynne leniuchowanie jest najgorszym i najbardziej męczącym sposobem na spędzanie czasu w domu.

 

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe

Zobacz również

Adam myśli

Typologia Mężczyzn

Jak rozpoznać, czy nasz kandydat na męża jest tym odpowiednim? Czy nowopoznany fa...

Adam myśli

Całun Miłości

Adam myśli

Przykazania dla rozwodnika

Adam myśli

10 Przykazań dla mężczyzny