08/03/2009
Bez z ciemyETC.Tajemnice Alkowy Amor i Wenus

Seks niepełnosprawnych

Widząc człowieka niepełnosprawnego, postrzegamy go jako osobę pozbawioną potrzeb seksualnych. Oczywiście jest to mylny wniosek. Fakt przebywania na wózku inwalidzkim nie czyni z ludzi istot aseksualnych. Niepełnosprawni mogą być czułymi kochankam

 

"SEKS NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

 

Widząc człowieka niepełnosprawnego, postrzegamy go jako osobę pozbawioną potrzeb seksualnych. Oczywiście jest to mylny wniosek. Fakt przebywania na wózku inwalidzkim nie czyni z ludzi istot aseksualnych. Niepełnosprawni mogą być czułymi kochankami i mieć udany seks.

 

Jednak seks niepełnosprawnych jest jednak tematem tabu. U większości budzi zażenowanie i konsternację.

 

Niektóre urazy, jak uszkodzenie rdzenia kręgowego, mogą spowodować problemy z erekcją. Są jednak sposoby, żeby przywrócić albo poprawić sprawność seksualną mężczyzny. Mężczyznom może pomóc leczenie farmakologiczne. Na rynku jest kilka leków, takich jak choćby viagra. Istnieje coś takiego jak rehabilitacja seksualna. Farmakologiczne leczenie powinno iść w parze z psychoterapią.

 

Niepełnosprawni często czują się nieatrakcyjni i upokorzeni. Żeby mężczyzna uwierzył w swoją atrakcyjność, powinien otrzymać wsparcie partnerki. Oboje muszą zmierzyć się z nową sytuacją. Warto dać sobie jednak szansę, bo seks po wypadku zmienia się, ale niekoniecznie na gorsze. Trzeba tylko poszukać metod na sprawienie rozkoszy. Nawet jeśli mężczyzna ma problemy ze erekcją, powinien wiedzieć, że kobiety mogą do orgazmu doprowadzić pieszczoty.

 

Brak wzwodu nie powoduje przecież, że osoba przestaje odczuwać potrzebę bliskości i czułości. Dużo przyjemności może nieść przytulanie, głaskanie, seks oralny. Można użyć też wibratora. Partnerka może natomiast odkryć jego miejsca erogenne: szyję, klatkę piersiową partnera. Warto próbować, szukać różnych sposobów i pozycji, które dadzą zadowolenie. Do eksperymentów potrzebne jest jednak otwarte mówienie o seksie i 516971_his_portrait.jpgswoich potrzebach. Natomiast u kobiet częstym następstwem urazu jest suchość pochwy. Pomocny może być żel nawilżający dostępny w każdej aptece bez recepty. U większość z nich urazy kręgosłupa nie wykluczają macierzyństwa.

 

Samotni niepełnosprawni mogą również szukać partnerów poprzez Internet. Wcale nie trzeba rezygnować z życia, potrzeb i przyjemności, gdy ktoś uległ wypadkowi. Gdzieś tam znajdzie się ktoś, kto zrozumie, pomoże, a może stanie się poszukiwaną połówką pomarańczy?


Na podstawie tekstu Moniki Doroszkiewicz

 

Zobacz również

Amor i Wenus

Dorosłe dzieci rozwodników

W Polsce co roku rozwodzi się około 70 tys. małżeństw. I nie zdają sobie sprawy z teg...

Amor i Wenus

Facet to świnia

Amor i Wenus

Material GIRL

Amor i Wenus

Samotna mama, a nowy tata twojego dziecka

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe