26/01/2012
Dla AdamówRaz, Dwa, Trzy Kolejny/a Amor i Wenus

Modliszki

Złodziejki cudzych mężów to specyficzny gatunek kusicielek. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich ewentualna ofiara pozostaje w stałym związku z inną<

 

Jak działają modliszki?

 

Złodziejki cudzych mężów to specyficzny gatunek kusicielek. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich ewentualna ofiara pozostaje w stałym związku z inną kobietą, że jest ojcem, niemniej jednak to właśnie takiego osobnika typują na swoja ofiarę. Dzieje się tak dlatego, że w samotnym mężczyźnie trudniej jest dostrzec samca alfa niż w przykładnym i statecznym ojcu i mężu. Przynajmniej ma jasność, co do tego, że ten to, bądź co bądź, dojrzał do związku małżeńskiego. Jak można uchronić rodzinę przed łowami erotycznej kłusowniczki? Nie zawsze się to udaje, dlatego należałoby przynajmniej wiedzieć, jak zarzuca ona swoje sieci.

 

Wysyłanie przyjacielskich znaków, podnoszące na duchu słowa.

 

Wielbicielka cudzych mężów nie oferuje seksu bezpośrednio. Maskuje się pod postacią, uwaga!, dobrego kolegi, bratniej duszy, przyjaciela. Naukowcy określają takie postępowanie definicją ?atrakcyjnej przyjaźni?. Działa to w ten sposób, że uwodzicielka zamienia się w świetnego i wspaniałego rozmówcę (zaznaczam, że ponętnie i kusząco przy tym wygląda). Takiego, który zawsze z zaciekawieniem i uwagą wysłucha, doda otuchy, pokrzepi i, przede wszystkim, zaakceptuje z całym dobrodziejstwem inwentarza. Co ciekawe, tym bardziej będzie delikwenta chwalić, im mniej jest za co go chwalić. Uczyni wszystko, aby ?połechtać? jego ?ego? i podnieść poczucie własnej wartości. Postępuje całkiem odwrotnie od żony, która jest wymagająca i nie chwali za byle drobnostkę. A niekiedy bywa wręcz nieprzyjemną, uciążliwą i monotematyczną marudą.

 

Uderzenie z ukrycia.

 

Gdy modliszka pozyska zaufanie mężczyzny, zaczyna knuć i wprowadzać intrygę. Subtelnie i dyplomatycznie dopytuje się o słabości żony, po czym robi dosłownie wszystko, aby nad nią górować840900_glamour_girl.jpg być od niej lepszą. Jeśli np. żona nie lubi piłki nożnej, femme fatale udaje znawcę sportu. Jeśli on lubi domowe wypieki, a żona nienawidzi dotować ? podstawia mu upieczone własnoręcznie, wyśmienite ciasto.

 

Umocnienie wywołanego wrażenia.

 

W trakcie polowania uwodzicielka czynnie i intensywnie utrzymuje nieustanny kontakt z ofiarą. Wykorzysta każdą wymówkę i każde usprawiedliwienie, aby zakorzenić się w umyśle mężczyzny. Potrafi dzwonić w sprawach które, jej zdaniem, absolutnie nie mogą zaczekać dokładnie wtedy, kiedy np. siedzicie przy wspólnym, rodzinnym posiłku. Z biegiem czasu pojawi się coraz więcej erotycznych podtekstów. Ale na tyle bezgrzesznych, aby można je było, w razie czego, odwołać.

 

Okazje - pokusy.

 

Stałym numerem w repertuarze kłusowniczek jest generowanie okazji do seksu będącego dziełem ?przypadku?. A to w trakcie firmowej imprezy integracyjnej całkiem ?przypadkowo? myli pokoje i otwiera drzwi upolowanej ofiary niemal goła. Albo udaje sierotę i prosi o pomoc przy pracy nad raportem, po czym w podzięce oferuje wino. I choć działania te wydają się żenująco trywialne i banalne, to wciąż okazują się, niestety, efektywne...

 

Zabawa w odbijanego.

 

Zwieńczeniem sukcesu modliszki jest budowanie negatywnego portretu żony. Kochanka w sposób 914750_xmas_mood.jpgchamski i okrutny wyciąga konkluzje z tego, co on sam jej przekazał na temat sytuacji w małżeństwie. Stosuje gorzkie i przykre argumenty bardzo skutecznie, bo zna związek na wskroś.

 

Co zrobić, żeby mnie to nie spotkało?

 

Teraz znasz już na wylot wyrachowaną i przebiegłą taktykę modliszki. Nie zawsze możesz się przed nią uchronić. Zawsze możesz jednak zadbać o to, by przez swoje słabe punkty nie stać się łatwą ofiarą erotycznej kłusowniczki. Kiedy w twoim małżeństwie pojawiają się problemy, przede wszystkim, porozmawiaj o tym ze swoim mężem. Powiedz mu, co czujesz, co ci sprawia przykrość, wysłuchaj tego, co on ma do powiedzenia. Postarajcie się znaleźć wspólnie rozwiązanie waszych problemów. Nie dopuśćcie do do tego, aby między was wkroczyła femme fatale. Wasze problemy to tylko i wyłącznie wasza sprawa! Modliszka nie ma szans, kiedy się naprawdę kochacie, ufacie sobie i się szanujecie!

 

Aleksandra Olczak-Kowalska

 

Zobacz również

Bobo, Gołowąs, Infant

Urlopy Ojcowskie

W życie weszły przepisy kodeksu pracy o dodatkowym fakultatywnym urlopie macierzyńskim. No...

Bobo, Gołowąs, Infant

Sposób na uparte dziecko

Bobo, Gołowąs, Infant

Uwaga na słowa

Bobo, Gołowąs, Infant

Trudy wychowawcze

Zobacz również

Adam myśli

Typologia Mężczyzn

Jak rozpoznać, czy nasz kandydat na męża jest tym odpowiednim? Czy nowopoznany fa...

Adam myśli

Całun Miłości

Adam myśli

Przykazania dla rozwodnika

Adam myśli

10 Przykazań dla mężczyzny