31/03/2009
Wyłapane w SieciAlter Ego Amor i Wenus

Miłość i co dalej

Początki miłości  zwykle bywają różowe. Fruwamy w obłokach. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy przychodzi pierwszy kryzys, a potem rozstanie.

 

"MIŁOŚĆ I CO DALEJ ?"

 

Początki miłości  zwykle bywają różowe. Fruwamy w obłokach. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy przychodzi pierwszy kryzys, a potem rozstanie. Wówczas zamiast słodyczy, zasmakować trzeba gorzkiego smaku cierpienia. I jak tu się teraz pozbierać? Posklejać złamane serce?

 

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Wszystko zaczęło się od jednego głębokiego spojrzenia, namiętnego pocałunku. A może znaliście się już od wielu lat. Tworzyliście parę przyjaciół, a wasze uczucia dojrzewały z czasem i nabierały smaku jak dobre wino. I pewnego dnia odkryłeś, że nie możesz bez niej żyć? Ją dosięgło to samo uczucie.

 

Bez względu na to, jakie były początki Waszej znajomości, potem, jako para Ty i Ona tworzyliście mniej lub bardziej zgrany duet. Ale jak w każdym związku, zdarzały się czasem drobne sprzeczki, konflikty. Zawsze jednak potrafiliście sobie z nimi poradzić i wspólnie dojść do kompromisu. Rodzina, znajomi widzieli Waszą usłaną różami wspólną przyszłość i snuli za Waszymi plecami plany. Zresztą czy ty też po cichu nie marzyłeś i nie wyobrażałeś sobie życia bez niej.  1147752_happy_beach_couple_4.jpg

 

I nagle...


I przyszedł taki dzień, który miał Ci zapaść na długo w pamięci, jeśli nawet nie do końca życia.

Dzień, w którym wszystko to, co Was łączyło, nagle straciło sens i swoją wagę. Moment najmniej oczekiwany.

Okazało, że wszystko skończone.

To nie mogło się przydarzyć właśnie Tobie Przecież tak się kochacie, wszystko jest w porządku, idealnie, może nawet za idealnie ... Chcesz czy nie, a najczęściej nie chcesz, Wasze rozstanie stało się faktem, którego nie możesz zmienić.

 

Jak przetrwać?

Trudno jest opisać to, co czuje człowiek, który traci nagle sens i wiarę w to, co było dla niego dotychczas najważniejsze. Nie chce zazwyczaj dopuścić do swojej świadomości raniącego go głęboko zdarzenia. Szukanie rozwiązania, próby uratowania związku i tłumaczenia nie pomagają. Jak trudne są pierwsze chwile po tym ostatecznym słowie ?koniec" wiedzą tylko Ci, którzy poznali smak rozstania i cierpienie złamanego serca.

Jak w takim razie poradzić sobie z tą wydaje się bezkresną pustką, jaka człowieka nagle dosięga?

 

Niezależnie od tego, czy porzuconym jest kobieta czy mężczyzna, dobrze jest się porządnie wypłakać w poduszkę. Płacz, jako stan emocjonalny pojawiający się, gdy dosięga nas smutek, żal i rozpacz, a czasem strach, doskonale rozładowuje nasze negatywne emocje.924206_scream.jpgJak mawiali poeci, płacz oczyszcza duszę.

Dlatego jeśli tylko ogarnia Cię stan bliski szlochu, nie hamuj go i wyrzuć z siebie w ten sposób wszystkie negatywne uczucia.

Nie ma się, czego wstydzić, płacz jest naturalny dla każdego z nas. Zobaczysz, że będzie Ci lżej. Choćby odrobinę.

 

Kategorycznie odrzuć wszelkie negatywne pojawiające się myśli i rozważania nad sensem życia. Pomimo tego, co Cię spotkało, życie toczy się dalej swoim rytmem. I jest piękne. Choć teraz możesz myśleć inaczej. Nie staraj się ukrywać faktu Waszego rozstania. Prędzej czy później i tak wszyscy Waszego otoczenia będą o tym wiedzieć.

 

Rozmowa i podzielenie się swoim smutkiem, przeżyciami i gromadzącymi się w Tobie negatywnymi uczuciami pozwoli Ci na zrzucenie z siebie tak leżącego Ci na sercu ciężaru. Opinia bliskiej osoby oprócz pocieszenia, zwyczajnego przytulenia i słów ?nie martw się, wszystko będzie dobrze..." może pokazać Ci Twoją sytuację w zupełnie innym świetle. Dzięki temu nabierzesz, choć odrobinę dystansu do tego, co Cię spotkało. Jeśli nie masz, z kim porozmawiać, możesz podzielić się swoimi przeżyciami biorąc udział w dyskusji na forach internetowych.

 

I nie rozpamiętuj wszystkiego! Jest to bardzo trudne do uniknięcia, prawie, że niemożliwe, ale prawda jest taka, że to nic nie pomoże. Jedynie pogłębi Twój i tak już nienajlepszy stan. I będziesz tonąć we wspominaniu tego, co było, szukaniu gdzieś po drodze pierwszych sygnałów, które mogły Ci przecież dać jakiś znak, że coś zaczyna się psuć. I tak na końcu zaczynasz dochodzić do wniosku, że to wszystko, co Cię spotkało to Twoja wina. A obwinianie się jest najgorszą opcją, jaka teraz mogłaby by Ci się przydać. Dlatego nie doszukuj się winy w sobie!

 

Nie siedź w domu i nie oglądaj zdjęć. Nie słuchaj Waszych muzycznych kawałków, nie przeglądaj nagrań i nie wąchaj ciuchów byłego, jeśli jakieś masz. Aby łatwiej Ci było zapomnieć znajdź sobie jakieś dodatkowe zajęcie. Podstawą jest myślenie o wszystkim innym tylko nie o tym, co Was łączyło i jak to się skończyło... Większość czasu spędzaj aktywnie. Zapisz się do siłowni lub na aerobik. Zacznij biegać lub jeździć na rowerze. Zrób zaległe porządki. To także doskonale Cię odstresowuje. Aż zdziwisz się jak wiele będziesz w stanie zrobić. 1021117_sunset_on_beach.jpg

 

Postaraj się uprzątnąć i schowaj lub nawet pozbądź się wszystkich rzeczy, które mogą Ci przypominać byłą. Pomaluj na nowy kolor ściany lub zrób we własnym zakresie małe przemeblowanie mieszkania. Niektórzy zmieniają w ogóle miejsce zamieszkania...

 

Chociaż z początku kolejne dni i tygodnie będą dla Ciebie nienajlepsze, wiedz, ze płynący czas jest Twoim sprzymierzeńcem i powoli uleczy Twoje rany. A jeśli nie usunie ich do końca to z pewnością pokaże Ci zupełnie inną perspektywę tego, co Cię spotkało. Wyciągniesz wiele pozytywnych i pouczających dla siebie wniosków na przyszłość.

 

Krążąca teoria, że najlepszym lekiem na złamane serce jest właśnie nowa miłość, nie bez powodu pozwala wielu osobom uwierzyć na nowo w sens życia. Ważne tylko, by nie  wpaść z deszczu pod rynnę i zbyt szybko nie szukać pocieszenia w ramionach przygodnych kobiet.

 

I pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nawet, jeśli sprawiło Ci to ogromny ból. Być może właśnie, dlatego niepisane Ci było być z dotychczasową partnerką, bo gdzieś tam czeka na Ciebie ta jedyna?

 

Zobacz również

Chłop w chacie

Uwaga na skarpetki

Eksperci z zakresu psychologii seksualnej radzą kobietom zwrócić uwagę na kolor ska...

Chłop w chacie

Garnitur

Chłop w chacie

Frak

Chłop w chacie

Smoking

Zobacz również

Adam myśli

Typologia Mężczyzn

Jak rozpoznać, czy nasz kandydat na męża jest tym odpowiednim? Czy nowopoznany fa...

Adam myśli

Całun Miłości

Adam myśli

Przykazania dla rozwodnika

Adam myśli

10 Przykazań dla mężczyzny