04/03/2011
ARS AmandiDziad i babaWybranka i Drogi Sercu Amor i Wenus

Manipulacja w związku

Manipulacja kojarzy się z wykorzystywaniem, naciąganiem, a więc czymś złym, nieodpowiednim.

 

MANIPULACJA W ZWIĄZKU

 

Manipulacja kojarzy się z wykorzystywaniem, naciąganiem, a więc czymś złym, nieodpowiednim. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy manipulowani, i to każdego dnia, w różnych dziedzinach naszego życia. Manipulują nami reklamy, wiadomości, komunikaty przekazywane przez innych.

 

Manipulacja nawet gości w naszych rodzinach, związkach. Nie zawsze prowadzi do skrzywdzenia drugiej osoby. Najczęściej jest stosowana, by wymusić na kimś określone zachowanie. W tym celu wykorzystujemy szantaż, wywoływanie w kimś poczucia winy, stawianie przed wyborem mniejszego zła, granie na uczuciach, wywoływanie współczucia, umniejszanie czyichś zdolności, osiągnięć itd. Manipulujemy bliskimi podczas kłótni i zwykłych codziennych rozmów.

 

Jest to sposób na uzyskanie od innych oczekiwanej przez nas reakcji.Gdy kobiecie marzy się nowa torebka, która jest potwornie droga, wymyśla korzyści jakie zakup może przynieść mężczyźnie. Mówi o nich tak długo, aż jej partner uwierzy, że posiadanie nowej torebki jest sprawą życia i śmierci. Sam da na nią pieniądze lub nawet pójdzie po nią do sklepu, by sprawić ukochanej prezent.

 

W procesie manipulacji dobrze wykorzystać dobry nastrój partnera i podejść go, gdy najmniej się tego spodziewa, tak, by sam podjął decyzję, o którą nam chodzi. Musi on podświadomie czuć, że przyniesie mu to osobistą korzyść. Dobrze tu robią pochwały, wpływanie na ambicję, dumę, wyrażanie wiary w czyjeś możliwości.

 

Manipulujemy sobą nawzajem każdego dnia. Czasem świadomie, często nieświadomie. Gdy manipulacja nie zagraża nikomu, staje się normalną metodą uzyskiwania od innych oczekiwanych korzyści

 

Zobacz również

Adam myśli

Typologia Mężczyzn

Jak rozpoznać, czy nasz kandydat na męża jest tym odpowiednim? Czy nowopoznany fa...

Adam myśli

Całun Miłości

Adam myśli

Przykazania dla rozwodnika

Adam myśli

10 Przykazań dla mężczyzny

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe