31/05/2009
O AdamieRaz, Dwa, Trzy Kolejny/a Amor i Wenus

Konsekwencje rozpadu związku

Niestety, gdy następuje rozpad związku, rozstanie z partnerem, z którym się spędziło spory czas, a do tego prowadziło się dość bujne rzycie towarzyskie, miało wiele znajomych osób, przyjaciół i nagle pozostaje się samemu, wów

 

KONSEKWENCJE ROZPADU ZWIĄZKÓW

 

Niestety, gdy następuje rozpad związku, rozstanie z partnerem, z którym się spędziło spory czas, a do tego prowadziło się dość bujne rzycie towarzyskie, miało wiele znajomych osób, przyjaciół i nagle pozostaje się samemu, wówczas wszystkie wizyty i wypady się kończą, znajomi się nie odzywają, lub są już dawno w parze, a gdy się my odezwiemy, są zajęci.

 

Chce się człowiek umówić na jakiś wspólny kilkudniowy wypad lub spędzenie czasu, znajomi wykręcają się brakiem czasu. Niestety, tak się często zdarza że, utrata partnera czy rozstanie jest równoznaczna z ograniczeniem kręgu znajomych.

 

Dzieje się tak, gdyż zazwyczaj znajomi nie wiedzą, jak się mają zachować, odnaleźć w nowej sytuacji, czy np. mają okazywać współczucie, czy będzie się oczekiwało od nich zaangażowania w swoje życie. Wolą się dyskretnie wycofać, unikać konfliktów.

 

W tych trudnych momentach sprawdzają się w większości jedynie najbliżsi przyjaciele, rodzina, choć tak nie do końca, lecz należy najbardziej liczyć, stawiać na nich.1121898_couple_kissing.jpg

 

Rozwód czy rozpad długotrwałego związku to często także konieczność zmiany funkcjonowania w swym życiu osobistym, opustoszałe miejsca warto zapełniać małymi kroczkami, zanim znajdziemy towarzystwo przeznaczmy swój wolny czas, na to, na co go często nie mieliśmy.

 

Warto poświęcić się kultywowaniu swych zainteresowań, które się odstawiło na bok, gdy było się zaangażowanym w związek, to pozwoli powoli uwolnić się od wspomnień stwarzających nam ból, a zezwoli na poczucie się z samym sobą dobrze. Rozpamiętywanie, jakie niestety jest na samym początku takiej sytuacji jest drogą donikąd, bez wyjścia i nie pomoże w wyjściu z samotności, dlatego że ludzie nas otaczający wyczuwają frustrację, ból, jaki nas trawi i się tego boją.

 

Nie oczekujmy, że to oni, znajomi przyjdą do nas, to my musimy zrobić pierwszy krok, lecz jeżeli po spotkaniu dalej będziemy odczuwali, doznawali chłodu nie narzucajmy się, pozostawmy to czasowi, zobaczmy co czas przyniesie, a na pewno będzie to z korzyścią dla nas.

 

Przez ten czas rozejrzyjmy się za nowymi znajomymi, przyjaciółmi. Zapewne od razu ich nie znajdziemy oraz nie będzie dane poznanie nowych, z jakimi spędzać będziemy czas, uczęszczać na ciekawe spotkania, imprezy, wypady poza miasto.

1145736_father_and_children_on_a_walk.jpg

Ale pamiętajmy, iż nie jesteśmy jedynymi takimi ludźmi w takiej sytuacji życiowej, nie zapomnijmy jeszcze o naszych pociechach niezależnie od ich wieku, one również przeżywają rozterkę, choć w mniejszym stopniu i na swój sposób. A po drugie też mogą odczuwać satysfakcję z tego powodu, gdyż podczas istnienia naszego związku odczuwali, iż są osamotnieni, pozostawieni byli sami sobie, mniej im poświęcaliśmy uwagi, bardziej byliśmy skoncentrowani na związku i bliskości  z tą osobą, niż z nimi.

 

Odczuli oni również zagrożenie, jakim było iż ojciec czy matka zostanie im odebrana, zawłaszczona przez kochającą ją osobę, już nie będą w centrum uwagi. Więc, mimo bólu jaki przeżywamy poświęćmy im czas, jakiego nie było wcześniej, uwagę, wybierajmy się wspólnie na jakieś rozrywki, kino, teatr, kręgle, uprawiajmy wspólnie amatorsko sporty. Przy tym one też nam pomogą w przetrwaniu tego okresu. Rozmawiajmy z nimi o tym, co się stało i dlaczego nastąpiła rozłąka między rodzicami, starajmy się, by dziecko nie nabrało antypatii do tej osoby.

 

Zobacz również

Bobo, Gołowąs, Infant

Urlopy Ojcowskie

W życie weszły przepisy kodeksu pracy o dodatkowym fakultatywnym urlopie macierzyńskim. No...

Bobo, Gołowąs, Infant

Sposób na uparte dziecko

Bobo, Gołowąs, Infant

Uwaga na słowa

Bobo, Gołowąs, Infant

Trudy wychowawcze

Zobacz również

Bobo, Gołowąs, Infant

Urlopy Ojcowskie

W życie weszły przepisy kodeksu pracy o dodatkowym fakultatywnym urlopie macierzyńskim. No...

Bobo, Gołowąs, Infant

Sposób na uparte dziecko

Bobo, Gołowąs, Infant

Uwaga na słowa

Bobo, Gołowąs, Infant

Trudy wychowawcze