04/03/2011
Bez z ciemyPersona non grata Amor i Wenus

Kobieta contra Mężczyzna

To, co różni kobiety od mężczyzn dotyczy nie tylko różnic w wyglądzie, które zresztą w kulturze unisex coraz częściej się zacierają. Różnice sięgają znacznie głębiej. I być może dlatego obie płcie mają takie problemy ze wzaje

"KOBIETA contra MĘŻCZYZNA"

 

To, co różni kobiety od mężczyzn dotyczy nie tylko różnic w wyglądzie, które zresztą w kulturze unisex coraz częściej się zacierają. Różnice sięgają znacznie głębiej. I być może dlatego obie płcie mają takie problemy ze wzajemnym zrozumieniem.

 

Uczucia towarzyszą zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Kobiety zdecydowanie prościej okazują swoje emocje, a faceci mają zawsze z tym problem. Mężczyźni są bardziej skryci i czasami wstydzą się tego, co czują. Wolą zamknąć się w sobie i przeczekać aż problem minie sam, albo o nim zapomną. Tymczasem kobieta woli się wypłakać, wygadać, a nawet wykrzyczeć. Mężczyzna w ostateczności topi smutki w kieliszku.

 

Mężczyznom trudno przyznawać się do uczuć, kobiety z kolei bez większych oporów wyznaje swoje uczucia. Nie boją się nawet okazywać publicznie. Kobiety uważają, że szczera rozmowa ze swoim mężczyzną, bardzo dobrze służy w związku. Mężczyźni są przeciwnego zdania.

 

Mężczyzna wbrew pozorom jest typowym domatorem. Lubi spędzać czas w gronie najbliższych. Z biegiem czasu robi się coraz bardziej rodzinny. Naturalnie, że lubi wyrwać się za miasto ze swoją pięknością i nie odbierać telefonów, ale nie robi tego zbyt często.

 

Kobieta do czasu zanim nie urodzi dziecka, nie domaga się częstych chwil spędzanych w gronie rodziny. Woli zaszyć się ze swoim chłopakiem w pokoju i przytulać się do niego cały czas. Macierzyństwo jest dla niej najważniejszym etapem w życiu. Wtedy spotkania rodzinne nabierają jakby innego znaczenia.

 

Praca z kolei to dla faceta symbol własnej wartości. Dobra praca jest nadzwyczaj ważna dla pozycji społecznej. Nie masz pracy - jesteś nikim. Takie podejście jest wpisane w geny.

 

Kobieta podchodzi do tej sprawy znacznie spokojniej. Owszem - lubi pracować i wie, że jest taka konieczność, ale nie stawia jej na szczycie piramidy własnych celów. Umie odgraniczyć pracę, od życia osobistego i w każdej chwili jest gotowa ją poświęcić dla dobra na przykład dziecka. Kobieta także nie przynosi problemów z pracy do domu, nie opowiada godzinami o utarczkach z klientami. Mężczyzna za to żyje pracą.

 

Największa różnica jak występuje pomiędzy kobietą a mężczyzną dotyczy ich stosunku do miłości.

 

Miłość to dla mężczyzny bardzo ważne uczucie, ale równie ważna jest wygoda, przyzwyczajenie i spokój emocjonalny. Facet potrzebuje być kochanym i bardzo lubi, kiedy kobieta mu o tym mówi. Rzadziej mówi "kocham", chociaż w głębi serca jest o tym przekonany.

 

Kobieta uwielbia kochać i być w tym stale upewniana. Potrzebuje codziennej adoracji i zapewnień. Potrzebuje ciepłych słów, pieszczot, gestów, zrozumienia. Wszelkie dowody miłości są mile widziane. Pierwsza miłość będzie zapamiętana do końca życia. Poświęca się jej i przedkłada nade wszystko.

 

Mężczyzna odpowie zawsze, że bardzo kocha swoją kobietę, i że jest jej wierny. Nie przeszkadza to mu jednak, aby zrobić skok w bok.  Kobieta z kolei jest wierna i oddana swojemu ukochanemu. Jednak zaniedbywana uczuciowo zdradzi bardzo szybko...

 

Dla mężczyzny liczy się seks, a jeszcze bardziej orgazm.  Kobieta zaś nie musi osiągać orgazmu, aby wynieść ze stosunku seksualnego pełnie rozkoszy. Seks jest dodatkiem do udanego związku. Dla kobiet nie ma seksu bez miłości, a nie odwrotnie, jak w przypadku mężczyzn. Kobieta uwielbia sam nastrój, dotyk i towarzyszące temu emocje.

 

Zdecydowanie bardziej woli być kochana.

 

Mężczyzna jest bardziej skłonny do rozstań ze swoją partnerką. Ma jedynie problem z powiedzeniem tego. Jest to trudna decyzja, ponieważ faceci panicznie boją się takich sytuacji. Kobieta nie może długo żyć w niepewności, woli otwarcie powiedzieć, że zrywa.

 

Mężczyzna bardzo lubi aktywną formę spędzenia czasu. Kobiety w większości przypadków zdecydowanie mniej dbają o kulturę fizyczną. Wolą przyjemniejsze rzeczy.

Różnice te oparte są w większości przypadków na stereotypach dotyczących płci. Wielu z nas jednak lubi łamać zasady, więc nie przejmujmy się, jeśli coś do nas nie pasuje. To dobrze.

 

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe

Zobacz również

Amor i Wenus

Dorosłe dzieci rozwodników

W Polsce co roku rozwodzi się około 70 tys. małżeństw. I nie zdają sobie sprawy z teg...

Amor i Wenus

Facet to świnia

Amor i Wenus

Material GIRL

Amor i Wenus

Samotna mama, a nowy tata twojego dziecka