17/08/2009
Wyłapane w SieciTo i OwoRaz, Dwa, Trzy Kolejny/aI po wszystkim Bobo, Gołowąs, Infant

Etyka wychowania

Zawsze mów dziecku tylko prawdę. Jeśli pyta o wyjaśnienie skomplikowanej sytuacji, postaraj się wyjaśnić najlepiej jak możesz. Nie okłamuj dziecka, bo prędzej, czy później wyda się to, a wtedy trudno ci będzie znaleźć usprawiedliwienie.</p

 

ETYKA WYCHOWANIA

 

Katarzyna Krzan


Zawsze mów dziecku tylko prawdę. Jeśli pyta o wyjaśnienie skomplikowanej sytuacji, postaraj się wyjaśnić najlepiej jak możesz. Nie okłamuj dziecka, bo prędzej, czy później wyda się to, a wtedy trudno ci będzie znaleźć usprawiedliwienie.


Jeśli chcesz zostawić malucha u dziadków, bo macie zamiar z mężem wyjść do kina, powiedz mu o tym. Nie wymyślaj historyjek o konieczności robienia zakupów. Dziecko musi wiedzieć, co jest grane.


Dziecko, któremu od początku wpaja się pewne moralne zasady, jest bardziej odporne na pokusy świata. Jeśli rodzice nigdy nie zawiedli jego zaufania, ono także będzie im ufać i zwracać się do nich z każdym problemem.


Ucz dziecko zasad moralnych, pomagania innym, współczucia, miłości. Popieraj to, co dobre, potępiaj to, co złe. Wkrótce Twoje dziecko pójdzie do szkoły, gdzie będzie wystawione na liczne zagrożenia związane z agresją, narkotykami, świadomością seksualną, brzydkim słownictwem. Jeśli jednak wyniesie z domu twardy pancerz moralny, będzie on go chronić i nie pozwoli zginąć.

 

Ucz, że nie wolno się brzydko wyrażać, nawet, gdy inni tak robią. Ucz, że ludziom należy się szacunek. Nie wyrażaj się o innych w sposób obraźliwy. Nie określaj innych ludzi epitetami typu: głupi, wredny, chamski. Uważaj na to, co mówisz. Nawet, gdy wydaje ci się, że dziecko niczego nie rozumie. To od ciebie uczy się myśleć, oceniać i wartościować. Przeklinanie przy dziecku powinno być prawnie zakazane.


Od rodziców zależy, jakie dzieci wychowają i jaka będzie nasza przyszłość. 

Kształtowanie osobowości dzieci zależy od Was, starajcie się, by cechy genetyczne Waszych dzieci mogły osiągnąć pełnię rozwoju. Nie usiłujcie czynić z dzieci lepszych siebie, nie zmuszajcie ich, by realizowali Wasze niespełnione marzenia.

 

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe

Zobacz również

Rentier i Emeryt

Prezesi zarabiają na Niepełnosprawnych i ich wykorzystują

Listy do redakcji: ?prezesi zarabiają krocie na osobach niepełnosprawnych? Redakcja I...

Rentier i Emeryt

Dyskryminowania

Rentier i Emeryt

Prosto z ZUS czyli mówimy jasnym językiem

Rentier i Emeryt

Chorzy psychicznie mogą pracować 2