23/02/2011
Dla Adamów Adam myśli

Czym jest męska przyjaźń

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, niezmiernie rzadko przyznają się do przyjaźni z innym mężczyzną. Wydaje im się to niewłaściwe i podejrzane. Zamiast tego przyznają się do posiadania ?kumpli". Ale przecież k

 

CZYM JEST MĘSKA PRZYJAŹŃ?

 

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, niezmiernie rzadko przyznają się do przyjaźni z innym mężczyzną. Wydaje im się to niewłaściwe i podejrzane. Zamiast tego przyznają się do posiadania ?kumpli". Ale przecież kumpel nie zastąpi prawdziwego przyjaciela.

 

Mężczyźni wkładają wiele wysiłku, żeby zamknąć i ochronić swoje miękkie i wrażliwe miejsca. Przyjaźń potrzebuje uwagi, klimatu odprężenia, spokoju i bezpieczeństwa, ciekawości i chęci poznania, intymności w sensie emocjonalnym. Ale przede wszystkim wymaga ryzyka otwarcia. Wielu mężczyzn nie odważa się na takie ryzyko, ponieważ w dzieciństwie czy wczesnej młodości zostali odrzuceni lub wyśmiani przez rówieśników.1234100246ku9nf5.jpg

 

Dzieciństwo chłopców to nieustanna walka. Wciąż muszą udowadniać swoją chłopięcość, by nie rzec - męskość. Tym samym zamykają się w sobie, nie okazują prawdziwych uczuć, nie wspominając o łzach z powodu bólu. Kontakty z innymi chłopcami polegają na ciągłych bitwach, potyczkach, walkach. Stąd zainteresowanie sportem, graniem w piłkę, rywalizacją.

 

Chłopcy niezmiernie często są krzywdzeni przez rówieśników i starszych kolegów, to powoduje, że stają się nieufni wobec przedstawicieli swojej płci i nie wyobrażają sobie męskiej przyjaźni na wzór dziewczynek, dla których posiadanie przyjaciółki jest czymś naturalnym, a jej brak jest wręcz przyczyną cierpienia.

 

532867_last_chance_for_seashells.jpg

Gdy spotyka się kilku facetów, niejako z natury swej zaczynają rywalizować. O co? O względy kobiet, o to, kto jest mądrzejszy, kto silniejszy, kto ma większą władzę. Męska rozmowa polega na wzajemnej walce o rację. Kobiety rozmawiają zupełnie inaczej: starają się zrozumieć emocje i motywację drugiej kobiety, a nie by ją pokonać w słownej potyczce. Dlatego też kobiety znacznie łatwiej się zaprzyjaźniają.

 

Współcześni mężczyźni, choć marzą o prawdziwej męskiej przyjaźni, raczej jej unikają. Wolą spełniać się w pracy, kupować nowe gadżety, realizować jakieś swoje hobby, zamiast poszukać samospełnienia w prawdziwej, męskiej szczerej rozmowie.  Chowają się za swoimi osiągnięciami i zainteresowaniami. Niestety, panicznie boją się kompleksu geja. Szczery kontakt z innym mężczyznom z tym im się właśnie kojarzy. Dlatego wolą go unikać. Nie okazują sobie wsparcia poprzez807851_friends_in_business.jpg przytulanie i dotyk. Nie mogą przecież okazywać słabości, bo wezmą ich za gejów.

 

Dlatego też mężczyźni wolą przyjaźnić się ze swoimi kobietami. Jednak kobieta nie jest w stanie do końca zrozumieć mężczyzny. Mimo wszystko potrzebuje on kontaktu z innym mężczyzną, choć udaje, że przyjaźń nie jest mu potrzebna.

 

Trudno jest w dzisiejszych czasach o prawdziwą męską przyjaźń bez podtekstów. Winne temu są media i powszechne przekonanie, że przebywający zbyt często ze sobą mężczyźni muszą być gejami.

 

Zobacz również

Adam myśli

Typologia Mężczyzn

Jak rozpoznać, czy nasz kandydat na męża jest tym odpowiednim? Czy nowopoznany fa...

Adam myśli

Całun Miłości

Adam myśli

Przykazania dla rozwodnika

Adam myśli

10 Przykazań dla mężczyzny

Zobacz również

Amor i Wenus

Dorosłe dzieci rozwodników

W Polsce co roku rozwodzi się około 70 tys. małżeństw. I nie zdają sobie sprawy z teg...

Amor i Wenus

Facet to świnia

Amor i Wenus

Material GIRL

Amor i Wenus

Samotna mama, a nowy tata twojego dziecka