23/02/2011
Dla Adamów Adam myśli

Czym jest męska przyjaźń

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, niezmiernie rzadko przyznają się do przyjaźni z innym mężczyzną. Wydaje im się to niewłaściwe i podejrzane. Zamiast tego przyznają się do posiadania ?kumpli". Ale przecież k

 

CZYM JEST MĘSKA PRZYJAŹŃ?

 

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, niezmiernie rzadko przyznają się do przyjaźni z innym mężczyzną. Wydaje im się to niewłaściwe i podejrzane. Zamiast tego przyznają się do posiadania ?kumpli". Ale przecież kumpel nie zastąpi prawdziwego przyjaciela.

 

Mężczyźni wkładają wiele wysiłku, żeby zamknąć i ochronić swoje miękkie i wrażliwe miejsca. Przyjaźń potrzebuje uwagi, klimatu odprężenia, spokoju i bezpieczeństwa, ciekawości i chęci poznania, intymności w sensie emocjonalnym. Ale przede wszystkim wymaga ryzyka otwarcia. Wielu mężczyzn nie odważa się na takie ryzyko, ponieważ w dzieciństwie czy wczesnej młodości zostali odrzuceni lub wyśmiani przez rówieśników.1234100246ku9nf5.jpg

 

Dzieciństwo chłopców to nieustanna walka. Wciąż muszą udowadniać swoją chłopięcość, by nie rzec - męskość. Tym samym zamykają się w sobie, nie okazują prawdziwych uczuć, nie wspominając o łzach z powodu bólu. Kontakty z innymi chłopcami polegają na ciągłych bitwach, potyczkach, walkach. Stąd zainteresowanie sportem, graniem w piłkę, rywalizacją.

 

Chłopcy niezmiernie często są krzywdzeni przez rówieśników i starszych kolegów, to powoduje, że stają się nieufni wobec przedstawicieli swojej płci i nie wyobrażają sobie męskiej przyjaźni na wzór dziewczynek, dla których posiadanie przyjaciółki jest czymś naturalnym, a jej brak jest wręcz przyczyną cierpienia.

 

532867_last_chance_for_seashells.jpg

Gdy spotyka się kilku facetów, niejako z natury swej zaczynają rywalizować. O co? O względy kobiet, o to, kto jest mądrzejszy, kto silniejszy, kto ma większą władzę. Męska rozmowa polega na wzajemnej walce o rację. Kobiety rozmawiają zupełnie inaczej: starają się zrozumieć emocje i motywację drugiej kobiety, a nie by ją pokonać w słownej potyczce. Dlatego też kobiety znacznie łatwiej się zaprzyjaźniają.

 

Współcześni mężczyźni, choć marzą o prawdziwej męskiej przyjaźni, raczej jej unikają. Wolą spełniać się w pracy, kupować nowe gadżety, realizować jakieś swoje hobby, zamiast poszukać samospełnienia w prawdziwej, męskiej szczerej rozmowie.  Chowają się za swoimi osiągnięciami i zainteresowaniami. Niestety, panicznie boją się kompleksu geja. Szczery kontakt z innym mężczyznom z tym im się właśnie kojarzy. Dlatego wolą go unikać. Nie okazują sobie wsparcia poprzez807851_friends_in_business.jpg przytulanie i dotyk. Nie mogą przecież okazywać słabości, bo wezmą ich za gejów.

 

Dlatego też mężczyźni wolą przyjaźnić się ze swoimi kobietami. Jednak kobieta nie jest w stanie do końca zrozumieć mężczyzny. Mimo wszystko potrzebuje on kontaktu z innym mężczyzną, choć udaje, że przyjaźń nie jest mu potrzebna.

 

Trudno jest w dzisiejszych czasach o prawdziwą męską przyjaźń bez podtekstów. Winne temu są media i powszechne przekonanie, że przebywający zbyt często ze sobą mężczyźni muszą być gejami.

 

Zobacz również

Eskulap - Temida

Hipochondria

"Hipochondria jest to, zgodnie z definicją, chorobliwa, przesadna troskliwość o ...

Eskulap - Temida

Niepełno sprawni stracą pracę bo ...pracują

Eskulap - Temida

Nie lekceważ grypy

Eskulap - Temida

Stres - Twój przyjaciel czy wróg?

Zobacz również

Strawa ducha i kondycha

Piękno naturuy w jaskini

Piękno natury w jaskini

Strawa ducha i kondycha

Tatry

Strawa ducha i kondycha

Zimowa sceneria Bieszczad

Strawa ducha i kondycha

Sporty zimowe